Управління освіти, культури, молоді, спорту та туризму Мологівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області

Звіт директора

 

 

Звіт директора Випаснянської

загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2

Мологівської сільської ради

Резниченка Анатолія Івановича

Про  основні напрямки та підсумки діяльності школи

за 2019/2020 н.р.

 

 

 

Випаснянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 є комунальною власністю Мологівської сільської ради. Управління та фінансування здійснюється Управлінням освіти, культури, молоді, спорту та туризму Мологівської сільської ради. Будівля школи прийнята в експлуатацію 1951 році.

      Комплексний аналіз освітньо-виховної роботи навчального закладу та вироблення рекомендацій ефективного її розвитку сприяє модернізації сучасної національної моделі освіти та виховання. Тільки в такий спосіб можна врахувати проблеми освіти та шляхи їх реалізації.

В школі наявні та ведуться у відповідності до вимог:

- книга обліку руху учнів; класні журнали 1 - 11 класів; особові справи учнів. У 2018/19 навчальному році у школі навчалось 386 учнів, у 2019/20 навчальному –363 учня. Чисельність учнів школи зростатиме й надалі. На основі поданих заяв     відповідним наказом по школі зараховано до першого класу 2019/2020 н.р. 41 дитина. Учні школи беруть активну участь у конкурсах та спортивних змаганнях, які проводяться за сприяння Управління освіти, культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму: літературних та художніх конкурсах, спортивні команди школи гідно виступили на кущових та районних етапах спортивних змагань і спартакіад. В ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад учні вибороли багато призових місць. Традиційно навчальний рік завершується складанням випускними класами І та ІІ ступеня державної підсумкової атестації. За курс початкової освіти учні складають ДПА з української мови, математики. Учні 9 класу складали державну підсумкову атестацію з таких предметів: українська мова, математика, іноземна мова. Аналіз результатів державної підсумкової атестації, але в зв’язку карантином Кабінет Міністрів України звільнив учнів 4-х та 9-х класів від ДПА. В школі на належному рівні організована методична робота з педагогічними кадрами. ЇЇ сітка створена на діагностичній основі. Педколектив працює над проблемою «Створення оптимальних умов для реалізації ефективної системи методичної роботи, спрямованої на підвищення рівня творчої діяльності педагогічних працівників з метою забезпечення індивідуалізації та соціалізації освітнього процесу». Дана проблема розглядалася на засіданнях методичних об'єднань вчителів освітніх галузей: математика, природознавство, технології, здоров’я і фізична культура;  мови та література, суспільствознавство, мистецтво; вчителів початкових класів.

Організовано також роботу методичного об`єднання класних керівників. Всі вчителі школи беруть участь у роботі районних методичних об'єднань вчителів-предметників громади.

Учителі школи йдуть в ногу з життям. Широко впроваджуються у практику інноваційні технології, суть яких полягає в тому, що навчання відбувається шляхом взаємодії всіх, хто навчається. З кожним роком нові інформаційні технології на уроках впроваджує все більше і більше педагогів школи. Використовуються у навчально-виховному процесі також проектно-рефлексивні, модульні технології, технології продуктивного навчання.

Дирекцією школи надаються індивідуальні консультації для вчителів за наслідками відвіданих уроків з метою покращення якості навчально-виховного процесу.

Щороку проводиться аукціон педагогічних ідей, на якому вчителі, що атестуються, представляють свої педагогічні знахідки та методичний фестиваль з метою пропаганди передового педагогічного досвіду та освітніх інновацій.

Своєрідною формою методичної роботи в школі є педагогічна рада. В поточному навчальному році проведено 6 засідань педагогічної ради, на яких розглядались питання методичного та загальнопедагогічного характеру.

Школа в повній мірі забезпечена педагогічними кадрами. Навчально-виховний процес здійснюється 34 педагогічними працівниками, з них:

 

- спеціалісти вищої кваліфікаційної категорії - 14;

- спеціалісти першої кваліфікаційної категорії - 6;

- спеціалісти другої кваліфікаційної категорії - 10;

- молодші спеціалісти -4;

 

Ряду педагогам присвоєні педагогічні звання:

- «вчитель методист» - 1;

- «старший вчитель» - 10;

 

 У 2019/2020 навчальному році атестовано чотирьох педпрацівників на відповідність раніше присвоєним кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічному званню «старший учитель.

 

 Адміністрація школи докладає максимум зусиль для якісної розстановки педкадрів, всі вчителі, що викладають предмети не за фахом пройшли курси підвищення кваліфікації з предметів інваріантної частини.

 Створено резерв керівних кадрів в кількості 2 чоловік.

Педагоги школи активно залучаються до роботи у районних семінарах громади, засіданнях творчих та ініціативних груп, науково-практичних конференціях тощо.

Аналіз якісного складу та освітнього рівня педагогічних працівників школи дозволяють зробити висновок про можливість проведення навчально-виховного процесу на належному рівні.

Важливу роль в навчально-виховному процесі повинна відігравати шкільна бібліотека. Учні школи забезпечені підручниками на 90% завдяки налагодженню Управлінням освіти обміном літературою міжшкільними бібліотеками громади. Здійснюються різноманітні заходи з популяризації літератури для забезпечення інформаційних потреб учнів.

Головними напрямками виховної роботи школи є: національно-патріотичне, художньо – естетичне, правове та превентивне, трудове, формування здорового способу життя, екологічне виховання.

У виховній роботі використовуються різні форми робити з учнівським колективом.

Велику увагу при проведенні виховних заходів приділяється національно-патріотичному вихованню учнів. З цією метою проводились тематичні уроки, години спілкування, перегляд фільмів, а саме: «Вшанування пам`яті жертв Голодомору 32-33рр.», «Біль Чорнобиля з роками не зникає», «Герої для нас приклад» (до дня свободи та гідності), перегляд фільму «Революція гідності. Майдан». 

До реалізації завдань методичної роботи активно залучаються вчителі, які мають педагогічні звання та вищу кваліфікаційну категорію. Методична робота представлена індивідуальними та груповими формами. Індивідуальні форми методичної роботи представлені через самоосвіту вчителів за допомогою періодичних педагогічних видань, стажування молодих педагогів у досвідчених колег. Створено власну «школу молодого педагога», в рамках роботи якої вчителі з педагогічним стажем до 3-х років можуть отримати методичну допомогу своїх колег. Колективні методи організації методичної роботи зорганізовані через роботу постійно діючих методичних об'єднань.

В 2019-2020 н.р. зусиллями Мологівської ОТГ (голова громади Німачук О. С., начальник управління освіти, культури, молоді, спорту та туризму Сметаніна Н.Л.) оформлені в відповідності з сучасними вимогами кабінет фізики та хімії, що дає можливість вчителям вищої категорії  Хащинській Л. В. та Шарабурі Т.Т. проводити уроки на найвищому рівні.