A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління освіти, культури, молоді, спорту та туризму Мологівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області

РОЗРОБЛЕНО МОБІЛЬНИЙ ЗАСТОСУНОК ДЛЯ ДОПОМОГИ БАТЬКАМ ДІТЕЙ ІЗ ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ І ФАХІВЦЯМ ІРЦ

До дня Святого Миколая, 19 грудня, Міністерство освіти і науки України презентувало Систему автоматизації роботи інклюзивно-ресурсних центрів (АС «ІРЦ»).

Система складається з наступних вебресурсів:

 

Також він нагадав, що проектом Державного бюджету-2021 передбачено окрему програму для підтримки дітей з особливими освітніми потребами, загальний кошторис якої становить 505 млн грн. Із них 30% планується використовувати на закупівлю допоміжних засобів.

Під час створення застосунку та модернізації відповідного порталу враховано всі зауваження та пропозиції батьків, управлінців та фахівців ІРЦ. В інформаційній системі АС «ІРЦ» уніфіковано та стандартизовано типові операції інклюзивно-ресурсних центрів. Система здійснює автоматизацію процедури створення заяви щодо проходження комплексної оцінки школяра, формування висновків про таку комплексну оцінку. Сучасний мобільний застосунок АС «ІРЦ» розміщено для загальнодоступності на PlayMarket і AppStore.

Як користуватися порталом «ІРЦ» та мобільним застосунком АС «ІРЦ», можна дізнатися з відповідних інструкцій.

 

Довідково. Додаток  АС «ІРЦ» було розроблено у 2018 році відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 615. Власником АС «ІРЦ» та майнових прав інтелектуальної власності на твір (твір – прикладна комп’ютерна програма, що забезпечує функціонування всіх модулів і блоків АС «ІРЦ» а також  її сумісність та інтегрованість з іншими інформаційно-телекомунікаційними системами), є держава в особі Міністерства освіти і науки України. Розробку АС «ІРЦ» здійснило ТОВ «Нові знання». Технічне адміністрування АС «ІРЦ» здійснює  ДНУ «Інститут освітньої аналітики».    

 

З метою вдосконалення системи роботи з інклюзивної освіти 09 вересня на базі КУ "Молозький ІРЦ" Мологівської сільської ради відбулася консультативно-методична нарада з асистентами вчителів на тему:"Основні функції та завдання асистента-вчителя в умовах інклюзивного навчання".

Учасників наради привітала головний спеціаліст управління освіти, культури, сім'ї, спорту та туризму Мологівської сільської ради

Татьяна Кравченко 

Директор ІРЦ Татьяна Швец-Зинкевич разом з гостями закладу розглянули питання законодавчого підґрунтя праці асистента вчителя, опрацьовували проблемні моменти, які виникають під час виконання асистентами своїх посадових обов’язків, та обговорили труднощі, які виникають під час роботи з особливими дітками. Було наголошено про необхідність співпраці вчителя та асистента в інклюзивному класі, важливості командного підходу. Окрім того, асистенти вчителів мали можливість попрацювати над створенням індивідуальної програми розвитку дитини з особливими освітніми потребами. Були надані слушні рекомендації щодо ведення документації, зокрема детально зупинилися на індивідуальній програмі розвитку та журналі спільної роботи.

Вчителем-реабілітологом Марина Тома учасники наради були залучені до участі у фізкультхвилинці.

На завершення учасники мали можливість обговорити окремі питання щодо організації навчального процесу дітей з особливими освітніми потребами та поділитися досвідом у вирішенні актуальних проблем.

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень