A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління освіти, культури, молоді, спорту та туризму Мологівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області

Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки насильства, булінгу (цькування)

Затверджено

Наказ Випаснянської філії №2 

ОЗО Випаснянський ЗЗСО

від 06.09.2022 року   № 23

завідуючий  Випаснянської філії №2

ОЗО Випаснянський ЗЗСО

 

 

Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв

про випадки насильства, булінгу (цькування)

у Випаснянській філії №2 ОЗО Випаснянський ЗЗСО

 

1. Заяву про випадки булінгу у закладі освіти має право подати будь-який учасник освітнього процесу (здобувачі освіти, їх батьки, педагоги, інші учасники освітнього процесу)

2. Заява подається у письмовому вигляді на ім’я керівника освітнього закладу відповідно до Закону України «Про звернення громадян». Заява заповнюється державною мовою, розбірливим почерком. Виправлення не допускаються. У заяві необхідно вказати: прізвище, ім’я, по батькові заявника, адресу фактичного проживання, контактний телефон; статус (постраждалий чи свідок булінгу); навести розгорнутий виклад фактів; інформацію щодо джерела отримання інформації.

3. Здобувач освіти, який став свідком булінгу у школі, зобов’язаний повідомити про це вчителя, вихователя, психолога або безпосередньо керівника закладу освіти .

4. Педагог або інший працівник закладу освіти, який став свідком боулінгу або отримав повідомлення про факт боулінгу від здобувача освіти, який був свідком або учасником булінгу, зобов’язаний повідомити керівника закладу освіти про цей факт.

5. Здобувач освіти може звернутись на гарячу лінію ГО «Ла Страда - Україна» з протидії насильству в сім’ї або із захисту прав дітей; до соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді; Національної поліції України; Центру надання безоплатної правової допомоги. Після отримання звернення дитини, відповідна особа або орган інформує керівника закладу освіти у письмовій формі про випадок булінгу. Керівник закладу освіти має розглянути таке звернення та з’ясувати всі обставини булінгу.

6. Керівник закладу освіти має розглянути звернення.

7. Наказом по закладу освіти створюється Комісія з розгляду випадків булінгу (цькування) за участі педагогічних працівників, практичного психолога  школи, батьків потерпілого та булера, керівника закладу, інших зацікавлених осіб. (Уповноважена особа закладу освіти у 3-денний період з моменту отримання заяви скликає засідання Комісії з розгляду випадків булінгу (цькування).

8.Комісія з розгляду випадків булінгу (цькування) у 7-денний період з моменту отримання заяви проводить розслідування, з’ясовує всі обставини та за результатами розслідування приймає відповідне рішення та рекомендації. За підсумками роботи комісії складається протокол.

9. Для прийняття рішення та вжиття відповідних заходів реагування результати проведеного розслідування узагальнюються наказом по закладі освіти.

10. Якщо випадок цькування був одноразовим, питання з налагодження мікроклімату в учнівському середовищі та розв’язання конфлікту вирішується у межах закладу освіти учасниками освітнього процесу. Результат розслідування та рішення комісії доводиться керівником закладу до відома постраждалого. У випадку, якщо постраждалий не згодний з рішенням комісії, керівник закладу повідомляє про право звернутися із заявою до органів Національної поліції України.

11. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то керівник закладу освіти повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

12.Уповноважена особа або особа, яка її замінює у разі відсутності відповідно до наказу про склад комісії, згідно з протоколом засідання комісії відповідає за виконання та моніторинг запланованих заходів відновлення та нормалізації психологічного клімату в закладі освіти та визначених рекомендацій для учасників булінгу (цькування).

13.Рішення Комісії з розгляду випадків булінгу реєструється в окремому журналі (паперовий вигляд) з оригіналами підписів усіх її членів.

14.Не залежно від рішення комісії, керівник закладу забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг (цькування), стали його свідками або постраждали від нього.

ВИПАСНЯНСЬКА ФІЛІЯ №2 ОЗО «ВИПАСНЯНСЬКИ2 ЗЗСО»

МОЛОГІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ БІЛГОРОД- ДНІСТРОВСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Н А К А З

                                                                                                                                                                                                           06.09.2021                                                     с.Випасне                                                 № 23  -ОД

 

Про створення комісії

з розгляду випадків булінгу у закладі освіти

На виконання Закону України № 8584 від 18.12.2018р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу», відповідно до методичних рекомендацій Міністерства освіти, науки та молоді, з метою виявлення та протидії булінгу серед учасників освітнього процесу, швидкого реагування на такі випадки,

 

НАКАЗУЮ:

  1. Створити комісію з розгляду випадків булінгу серед учасників освітнього процесу у такому складі:

Голова комісії – Коваленко Л.С.. – завідувач філії

Секретар – Бойко Д.В. соціальний педагог

Члени комісії:

Тараннік Р.А.- практичний психолог

Костенко С.Г. – вчитель історії та правознавства

Коваленко Г.М. – шкільна медсестра

  1. Затвердити Положення про комісію з розгляду  випадків булінгу у закладі загальної середньої освіти (додаток 1).
  2. Затвердити План заходів з протидії булінгу (додаток 2)
  3. Затвердити Порядок  реагування на доведені випадки булінгу (додаток 3).
  4. Затвердити Пам’ятку про відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування) (додаток 4)
  5. У випадках скликання комісій до її роботи залучати батьків, чиї діти причетні до випадків булінгу.
  6. Засідання комісії проводити у випадку письмової заяви завідуючому філії.
  7. З метою профілактики проявів негативної поведінки учнів, чиї дії у майбутньому можуть кваліфікуватися як булінг, невідкладно скликати засідання комісій та залучати батьків учнів до її засідань.
  8. Класним керівникам постійно проводити роз’яснювальну роботу з учнями та батьками щодо їх відповідальності за дії, які прирівнюються до булінгу.
  9. Довести до відома усіх педагогічних працівників про персональну  відповідальність за випадки булінгу з їх боку чи спробу втаємничення таких випадків зі сторони учнів чи колег по роботі.
  10. З даним наказом ознайомити усіх педагогічних працівників.
  11. Копію даного наказу розмістити на офіційному сайті Випаснянської  філії №2 ОЗО « Випаснянський ЗЗСО»
  12. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

 

 

Завідувач філії ____________________Лариса Коваленко

 

З наказом ознайомлені:

                                              Д.В.Бойко______________________

                                             Р.А.Тараннік______________________

                                            С.Г.Костенко_______________________

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виконавець:            Лариса   Коваленко

Тел.:  (04849)  42-5-40

 

 

 

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень