Управління освіти, культури, молоді, спорту та туризму Мологівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області

План заходів виховного впливу щодо реагування на випадки булінгу (цькування) у Випаснянській ЗОШ І-ІІ ступеня

Затверджено

Наказ  Випаснянської  ЗОШ І-ІІ ступеня

від 02.09.2019 року  № 171

директор Випаснянської ЗОШ І-ІІ ступеня

Т.П. Тодорова

 

 

План заходів виховного впливу

щодо реагування на випадки булінгу (цькування)

у  Випаснянській ЗОШ І-ІІ ступеня

 

№ п/п

Назва заходу

Термін виконання

Відповідальний

1.

Створено профілактичну раду школи згідно наказу № 171 від 02.09.2019 р. «Про створення профілактичної ради школи»

Вересень

Заст. з НВР, соціальний педагог, адміністрація школи, члени ради профілактики

2.

Впроваджується організація роботи з профілактики правопорушень серед учнів школи згідно наказів № 172 від 02 09.2019 р. «Про організацію роботи з профілактики правопорушень серед учнів школи», № 175 від 02.09.2019 р. «Про дотримання загальних правил поведінки та зовнішнього вигляду учнями закладу», № 183 від 06.09.2019 р. «Про створення безпечного середовища, формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок». (враховуючи епідеміологічну ситуацію в країні)

Протягом року

Адміністрація школи, класні керівники, соціальний педагог, медична сестра.

3.

Виданий наказ по Випаснянській ЗОШ І-ІІ ступеня від 24.04.2020 року № 61 «Про виконання розпорядження Міністерства освіти і науки України від 13.04.2020 року № 1/9-207 з роз’ясненням щодо застосування наказу Міністерства освіти і науки України від 28.12.2019 р. № 1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти».

Квітень

Адміністрація школи

4.

На загальношкільних батьківський зборах, які відбулися 23.09.2019 р було обговорено питання протидії булінгу. Батькам повідомили про їх відповідальність стосовно проявів булінгу серед неповнолітніх (здобувачів освіти), також було наголошено про створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти.

Вересень

Директор школи,

заступник директора з НВР

соціальний педагог

5.

Контроль стану попередженнявипадківбулінгу.

Виступ на педагогічній нараді:

«Діяльність педагогів навчального закладу щодо створення сприятливих умов для повноцінного морального, психічного, фізичного розвитку учнів, формування творчо мислячої особистості, здатної до продуктивної праці в динамічному світі»

Листопад

Заступник директора з НВР

Соціальнийпедагог

6.

У рамках реалізації тематичного тижня «Тиждень дитячих мрій та добрих справ» («Здійсни мрію») було впроваджена волонтерська діяльність учнів з метою розв’язання спільних суспільних проблем.

Грудень

Педагог-організатор, соціальний педагог

7.

У рамках реалізації тематичного тижняз правознавства в грудні 2019 року були запрошені до учнів 8-9 класів представники Національної поліції України, які провели роз’яснювальну роботу з питань запобігання насильству та захисту прав дитини.

Грудень

Адміністрація школи, класні керівники, вчитель з правознавства, соціальний педагог

8.

Враховуючи епідеміологічну ситуацію в країні, класними керівниками, вчителями-предметниками, соціальним педагогом, адміністрацією школи здійснюються бесіди, відеолекторії, години спілкування на теми:«Мої права», «Конфліктні ситуації та шляхи їх розв’язання», «Толерантність у сучасному світі», «Булінг та його прояви», «Добро починається з тебе», «Правова абетка», «Дружба – найцінніший скарб!», «Безпека в Інтернеті», «Світ очима дітей», «STOP, булінг!», «Проблеми сучасних підлітків», «Твоє життя – твій вибір», «Сенс життя, ціннісні орієнтації», «Скажемо булінгу, ні!»

Протягом року

Заступник директора з НВР

класні керівники,

соціальний педагог, педагог-організатор

9.

Створення бази інструментарію для діагностування рівня напруги, тривожності в учнівських колективах, проведено моніторинг мікроклімату, згуртованості класних колективів та емоційних станів учнів. (враховуючи епідеміологічну ситуацію в країні)

Протягом року

Соціальний педагог

10.

Підготовка тематичних буклетів про порядок реагування та способи повідомлення про випадки булінгу (цькування) щодо дітей, заходи захисту та надання допомоги дітям

Січень

Педагогічні працівники

11.

З метою попередження та протидії проявів булінгу в учнівському середовищі для учасників навчально-виховного процесу (педагогічного колективу, учнів, батьків) в засобах мережі Інтернет були розміщенінормативно-правові документи, рекомендації щодо реагування на випадки булінгу, ролики соціального спрямування: «Стоп. Булінг», «Кібербулінг», «Як протистояти булінгу”, «Безпека дітей в Інтернеті під час карантину», «Конфлікти та їх вирішення», «Корисні контакти для звернень під час карантину. Віртуальна платформа підтримки Моніторингового центру КМДА»

Протягом року

Соціальний педагог

12.

Враховуючи епідеміологічну ситуацію в країні, надані необхідні соціально-педагогічні консультації дітям, підліткам. Під час карантину в телефонному режимі проводяться індивідуальні роз’яснювальні бесіди з батьками (законними представниками), класними керівниками з проблемних ситуацій.

Протягом року

Адміністрація школи,

соціальний педагог

13.

Здійснення соціально-педагогічного супроводу за потреби.

Протягом року

Соціальний педагог

14.

Поширення інформації про роботу Національної гарячої лінії з питань запобігання насильству та захисту прав дитини.

Протягом року

Соціальнийпедагог

15.

Під час всеукраїнського карантину педагогічні працівники активно приймають участь в онлайн-курсах «Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти», «Діалог та медіація, шлях до порозуміння», «Недискримінаційний підхід у навчанні», «Вирішую конфлікт та будую мир навколо себе».

 

Березень-травень

Педагогічні працівники

16.

Налагодження співпраці з правоохоронними органами; соціальними фахівцями Мологівської с/р, медичними закладами, Центром соціально-психологічної реабілітації дітей Білгород-Дністровської РДА, Службою у справах дітей Білгород-Дністровської РДА.

Протягом року

Директор школи,

заступник директора з НВР,

соціальний педагог,

класні керівники