Управління освіти, культури, молоді, спорту та туризму Мологівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області

Підсумки роботи з профілактики правопорушень, бездоглядності, торгівлі людьми, шкідливих звичок, попередження проявів жорстокості і насильства (булін

АНДРІЇВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ

вул. Центральна, 76, с. Андріївка Білгород-Дністровського району

Одеськоїобласті 67742, тел.(804849-44-3-27)

Email: andreschule@ukr.net     Код ЕДРПОУ  34254321

___28.05.2020___ №_65__

 

Підсумки  роботи з профілактики

правопорушень, бездоглядності, торгівлі людьми,

шкідливих звичок, попередження проявів жорстокості і насильства (булінгу) серед учнів протягом  2019-2020 навчального року

 

 

Робота педагогічного колективу Андріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів з профілактики правопорушень, бездоглядності, випадків торгівлі людьми, шкідливих звичок, попередження проявів жорстокості й насильства серед учнів 1-11 класів протягом 2019-2020 навчального року здійснювалася відповідно до річного плану роботи школи, на виконання нормативно-правових документів: наказів Міністерства освіти і науки України від 08.04.2016 року №405 «Про затвердження заходів Міністерства освіти і науки щодо протидії торгівлі людьми на період до 2020 року», від 03.03.2016 року №214 «План заходів Міністерства освіти і науки України  з виконання Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року»,від 21.10.2011 року № 1243 «Про Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України»; Стратегії державної  політики  щодо вживання наркотиків на період до 2020 року; Концепції державної соціальної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2021 року», затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів  України від 05.04.2017 року

 

 

 

№230-р, від 02.10.2018 року №1047 «Про затвердження Методичних

рекомендацій щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників із іншими органами та службами», Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню) від 18 грудня 2018 року № 2657-VIII,листа Міністерства освіти і науки України від 07.08.2018 №1/9-486  «Про деякі питання  організаціїв закладах освіти виховної роботи щодо  безпеки й благополуччя дитини».

У школі створено умови щодо запобігання в учнівському середовищі будь-яких проявів насильства, з метою проведення інформаційно – роз’яснювальної роботи серед дітей із протидії правопорушенням, булінгу, торгівлі людьми, бродяжництву протягом року проведено профілактичні заходи.

 1. Цикл тренінгових занять «Чому зникають діти»

(5-11 кл.,Страту І.О. – соціальний педагог).

 

 1. Цикл бесід «Як спілкуватись  з незнайомцями»

(1-4 кл.,практичний психолог – Регінтовська О.В.).

                                                                           

 1. Індивідуальні бесіди з дітьми , які опинились у складних життєвих обставинах (соціальний педагог, практичний психолог);

 

 1. Бесіди « Причини та наслідки самовільних залишень дітьми школи»

(1-11 класи, класні керівники).

 

 1. Лекторій для батьків «Почуй та зрозумій свою дитину»

(1-11 класи, класні керівники).

 

 1. Всеукраїнський урок «Закон – мій друг»

(9-11 класи, вчитель правознавства – Запша О.В.).

 

 

 

 1. Години спілкування «Права та обов'язки учнів»

(1-11 класи, класні керівники).

 

 1. Зустріч з медичною сестрою «Страшні наслідки шкідливих звичок»

(5-8 класи, медична сестра – Коваленко Л.А.).

 

 1. Засідання МО класних керівників «Попередження та профілактика правопорушень»  (класні керівники 1-11 класів,адміністрація).

 

 1. Рейд «Урок» (1-11 класи, соціальний педагог – Страту І.О.).

 

 1. Індивідуальні бесіди з дітьми та батьками, що опинились у СЖО (соціальний педагог, практичний психолог,адміністрація).

 

     13.Урок відвертого спілкування «Викресли булінг» 9 кл.

 

14.Дискусійний  клубу «СТОП БУЛІНГ»5 кл.

 

15.Акція «Разом проти булінгу » 2-11 кл.

 

16.Учнівський кінозал. Перегляд відеофільму про булінг

серед учнів. 9-11 кл.

 

17.Виставка малюнків на тему «Щаслива сім’я – без насильства (1-4 класи, вчитель образотворчого мистецтва – Мірненко Т.П.).

18.Оформлення стіни доброти : «Наші долоньки – проти насильства»(1-11 класи,практичний психолог – Маргаринт О.В.).

19.Флешмоб «Цінуй життя»  до Дня боротьби зі СНІДом  ( соціальний педагог – Страту І.О.).

20.П'ятихвилинки на уроках інформатики  «Небезпека, що чатує в інтернеті»(5-11 класи, вчитель інформатики – Турчак В.І.).

21.Тренінг «Зупинимо насильство в сім'ї» (5 клас, соціальний педагог – Страту І.О.).

 

 

 

 

 

22.Класні посиденьки  на тему «Якщо поруч людина з обмеженими  фізичними  можливостями» (10 клас, класний керівник – Юреску Н.Р.).

 

23.Інформаційний дайджест «Я – проти насильства» (1-11 класи, бібліотекар – Турчак Л.М.).

 

24.Анкетування на виявлення насильства в сім'ї та школі (5-11 класи, соціальний педагог – Страту І.О.).

 

25.Конференція «Профілактика булінгу» (5-7 класи, класні керівники та соціальний педагог – Страту І.О.).

 

26.Гра-вікторина  «Права людини» (5-7 класи, вчитель історії – Запша О.В.).

 

27.Година спілкування «Я проти насильства! А ти?» (8, 11 класи, педагог-організатор – Ліпська К.В.).

28.Інформаційний дайджест «Безпека дітей в онлайн-просторі» (1-11 класи, соціальний педагог – Страту І.О.).

29.Інформаційний дайджест «Стоп секстинг» (7-11 класи, педагог – організатор – Ліпська К.В.).

 

       Питання з профілактики правопорушень, бездоглядності, шкідливих звичок, попередження проявів жорстокості і насильства серед учнів постійно було на контролі в адміністрації школи. За кожним конкретним випадком скоєння учнями антиправних дій в освітньому закладі та за його

 

 

 

 

 

 

межами проводилась бесіда з подальшою коригуючою превентивною роботою.

Питання порушень учнями школи Статуту закладу, профілактика правопорушень серед учнівської молоді розглядалося на батьківських зборах  за участю адміністрації та вчителів-предметників.

         Із метою попередження, подолання та запобігання асоціальної поведінки дітей протягом 2019-2020 навчального року вчителі школи підвищили педагогічну (соціально-психологічну) майстерність шляхом самоосвіти: пройшли онлайн-курси на платформах «EdEra» та «Prometheus» та отримали сертифікати: «Недискримінаційний підхід у навчанні», який спрямований на протидію дискримінації в освітньому середовищі; «Права людини в освітньому просторі», «Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти».

Проте, незважаючи на проведені заходи, робота педагогів із профілактики правопорушень, бездоглядності, торгівлі людьми, шкідливих звичок, попередження проявів жорстокостіі насильства серед учнів потребує вдосконалення.